ASELSAN’ın yerli elektroşok cihazı ilk kez Expomed Eurasia’da tanıtıldı

TÜYAP’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın 5-7 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlediği Expomed Eurasia’da medikal alandaki en son teknolojik ürünler sağlık profesyonellerinin beğenisine sunuldu. Türkiye’nin tek yerli elektroşok cihazı da ilk kez Expomed’de sergilendi. Son yıllarda savunma sanayindeki başarısını medikal alanda geliştirdiği ürünlerle de gösteren ASELSAN, Heartline OED’yi standında ziyaretçilere tanıttı.

Yerli ve milli bir icat!

Pandemi döneminde kullanımı olağanüstü seviyelerde artan tek kullanımlık tıbbi ürünler ve sarf malzemelerindeki son yeniliklerin ve birbirinden farklı ürünlerin tanıtıldığı fuarda, Türkiye’nin yerli elektroşok cihazı da ilk kez görücüye çıktı. Türkiye’nin tek yerli elektroşok cihazını, son yıllarda savunma sanayinin yanında ileri teknoloji sağlık ürünleri ile başarısını medikal sektörde de gösteren ASELSAN, Ritim firması iş birliğiyle geliştirdi. Türkiye’nin sanayide yerli ve milli hedefleri doğrultusunda sağlık sektörüne kazandırılan ASELSAN Heartline Otomatik Eksternal Defibrilator’ü (OED) yatırımcılar ve sağlık profesyonelleri ilk kez Expomed’de inceleme şansını buldular.

Ani kalp durmalarında kritik müdahaleyi gerçekleştiren ASELSAN Heartline Otomatik Eksternal Defibrilator (OED), Türkiye’nin tek yerli üretim elektroşok cihazı olarak sektörün de gururu…

Bir cevap yazın