1) Değişim İşlemleri

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun ile yönetmelikteki hükümler uygulamaktadır.

1.a) Ürünlerde Değişim Süresi Ne Kadar?

www.omedikal.com isimli web sitemizden satın almış olduğunuz ürünlerin “kullanılmamış, yıpranmamış, üzerine sabitlenmiş garanti kartı, tanıtım kartı, filigran vb. belgelerin halen üzerinde, sabit duruyor şekilde (ürünün adresinize ilk gönderildiği gibi) ve yeniden satışa uygun halde” olması şartıyla değişim süresi fatura tarihinden itibaren 15 GÜN’dür.

1.b) Değişim İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

1- Değişimini yapmak istediğiniz ürün veya ürünleri, belgesi/belgeleri/faturası ve orijinal kutusu ile beraber istediğiniz kargo ile adresimize gönderebilirsiniz. İade için anlaşmalı bir kargo firmamız bulunmamaktadır ve iade sırasında oluşacak kargo ücreti göndericiye (yani size) aittir.

2- Kargo ile gönderdiğiniz paket bize ulaştıktan sonra değişim siparişinizi oluşturmak için istediğiniz ürünlerin stokları tükenmeden tarafımıza ulaşıp, hangi ürün ile değişim yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

3- İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

4- Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz 10 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar kargo ile gönderilir. Oluşan kargo bedeli alıcıya aittir.

  • DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR.
  • İNDİRİM GRUBUNA GİREN TÜM ÜRÜNLERDE DEĞİŞİM BULUNMAMAKTADIR.

1.c) Değişim İşleminde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

1- Firmamızın ilk gönderim için YURTİÇİ KARGO ile anlaşması bulunmakta ancak değişim ve iade işlemlerinde herhangi bir kargo ile anlaşması bulunmamaktadır. İade ya da değişim için gönderi ücreti tarafınızdan ödenmemiş ürünler hiç bir şekilde firmamızca teslim alınmamakta, değişim ve iadesi kabul edilmemektedir.

2- Satın alınmış ürün ayıplı, defolu, yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa değişim işlemlerinde kargo ücretleri (gidiş dönüş) firmamızca ödenir.

3- Ayıplı, defolu, yanlış olmayan ürünlerin değişimlerinde; firmamıza gönderilen ve değişim sonrasında tekrar alıcıya gönderilen kargoların ücretleri alıcıya (müşteriye) aittir.

1.d) Değiştirdiğim Ürün Gönderdiğim Üründen Daha Pahalı!

1- Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından daha yüksek ise kalan tutar KAPIDA ÖDEME olarak size yansıtılacak ve kapıda görevli tarafından tahsil edilecektir.

2- 1-4 DESİ arası ürünlerde KAPIDA ÖDEMELİ KARGO ÜCRETİ HİZMET BEDELİ DAHİL 26 TÜRK LİRASIDIR.

3- Kargo ücreti kargonun DESİSİNE göre farklılık gösterebilmektedir. Desi oranı arttıkça kargo bedeli de artış gösterir.

2) İptal ve İade

2.a) Hangi Durumlarda Aldığım Ürünü İade Edebilirim?

Kanuna göre Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Ancak firmamızdan yaptığınız alışverişlerinizde bu hakkınızı kullanabilmeniz için ürünün kargoya verilmemiş olması / temin sürecinde olması gerekmektedir. Kargoya teslim edilmiş ürünlerde bu hüküm işletilmez.

2.b) İade Şartları Nelerdir?

1- İadesini yapmak istediğiniz ürün veya ürünleri faturası, belgesi, filigranları, kartları, orijinal kutusu ile birlikte gönderim ücretini peşin ödeyerek dilediğiniz kargo firmasını kullanarak firmamıza gönderebilirsiniz.

2- İade gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de mutlaka iade edilmelidir. Siparişin parçası olan, ücretsiz, hediye, promosyon ürünler alındıktan / kullanıldıktan / tüketildikten sonra gönderilen iadeler kabul edilmez. Ücretleri iade edilmez.

3- Çanta ve kampanyalı ürünler haricinde almış olduğunuz tüm ürünleri 15 gün içerisinde değişim amacıyla iade edebilirsiniz. Değişim dışında ürün iade kabul etmemekteyiz.

4- İade edilecek ürünün kullanılmamış, yıpranmamış ve kirlenmemiş olması şarttır.

5- İade edilecek ürün, faturası ile beraber firmamıza ulaştırılmalıdır. FATURASIZ ürünlerin iade ve değişimi firmamızca kabul edilmemektedir.

6- Ürün ya da ürünlerin etiketleri kesinlikle ürün üzerinde ve zarar görmemiş durumda olmalıdır.

2.c) Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş. Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

1- Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatın.

2- Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Durum Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Hasar Tespit Tutanağıyla birlikte hasarlı ürünü adresimize gönderdiğinizde ürün değişim süreciniz çok hızlı tamamlanır ve size tüm aşamalarda bilgi verilir.

2.d) Firma Adresi ve Kargo Gönderim Şekliniz Nedir?

İŞLETME ADI: omedikal.com
İŞLETME ADRESİ: Akabe Mahallesi, Gökgöz Sokak No:9, Karatay, Konya
KULLANILACAK KARGO: Dilediğiniz kargo firması

2.e) Karşılıklı Yapılan Anlaşma Sonucu Ürün İadesi Yaptığımda Ödediğim Tutar Bana Nasıl İade Edilir?

Firmamızın rızası alınarak gerçekleştirilen ürün iadelerinde; gönderdiğiniz ürün ilgili birimlerimiz tarafından kontrol edilir, kabul onayı alındıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak para iadeniz gerçekleştirilir. Firmamızın rızası alınmadan yaptığınız iadeler kabul edilmez, sadece değişim gerçekleştirilir.

2.e.1) Para iadeleri aşağıdaki şekillerde yapılır:

1- Ödemenizi kredi kartıyla yaptıysanız taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 7 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.

2- Ödemenizi banka kartı kullanarak yaptıysanız tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza havale / Eft yoluyla 7 iş günü içerisinde iade edilir.

3- Ödemenizi sanal kart ile yaptıysanız, tek çekim işleminiz kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.

4- Kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yaptıysanız tarafımıza ileteceğiniz IBAN numarasına 7 iş günü içerisinde paranız iade edilir.

2.e.2) Ürün İade Tutarı Hesabıma Neden Geçmedi?

Vermiş olduğunuz IBAN numarasından ya da bankanızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Müşteri isteğine bağlı (beden uymama, beğenmeme) iade-değişimlerde kargo gönderim ücreti müşteri tarafından yapılmalıdır. Karşı ödemeli gönderilen kargolar kesinlikle firmamız tarafından teslim alınmamakta ve göndericiye iade edilmektedir.